Budeme útočit pravidelně v pátek, slibují Anonymous

20. února 2012 v 9:30 |  Zpravý
Hnutí Anonymous, které tvoří mimo jiné počítačový hackeři, slibuje, že každý pátek bude napadat nejrůznější internetové stránky. Zpráva se v neděli objevila na twitterovém účtu hnutí i na jeho stránkách. Chce prý z internetu vystrnadit "zkorumpované korporace a vládní systémy".
Včera 19:45
Hackeři zastupující Anonymous již tento pátek napadli web federální obchodní komise USA a web organizace, která má na starosti ochranu spotřebitelů. Původní obsah stránky vymazali a nahradili jej videem parodujícím Obchodní dohodu proti padělatelství (ACTA) v němečině.
"V současnosti dáváme dohromady seznam cílů," řekl magazínu Wired nejmenovaný zdroj z hnutí. Hackeři údajně nebudou své útoky soustřeďovat jen na webové portály, ale i na emailové servery, databáze a na soubory, které obsahují hesla k nejrůznějším službám.
Jerry Irvine ze speciální americké jednotky, která má na starosti kybernetické zločiny, minulý týden v deníku The New York Times varoval, že hackery z hnutí Anonymous prakticky nelze zastavit. Na vině je zejména slabé povědomí o bezpečnosti na internetu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama